Birce Polat

piano
biography

1989 yılında doğdum. Beş yaşında piyano ile tanıştım.

1996 yılında girdiğim İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yarı Zamanlı Piyano Anasanat Dalı programı sınavlarına Prof. Dr. Sena Gürşen Otacıoğlu ile hazırlandım, programı Doç. İlke Dolkun'un sınıfında 2007 yılında üstün başarı ile tamamladım.

2008 yılında mezun olduğum Üsküdar Amerikan Lisesi eğitimimi takiben,

Musikhochschule Lübeck (Almanya)‘da Prof. Konstanze Eickhorst ve Prof. David Meier‘in sınıflarından 2012 yılında Bachelor of Music piyano lisans diploması aldım. 

“Enstrüman çalışmasında FLOW deneyiminin kişiliklerarası farklılıkları” adlı uluslararası yayınlanmış bir tez çalışmam ve kitabım yayınlandı.

Değerli Yunan piyanist Vassilia Efstathiadou’nun özel öğrencisi statüsünde yoğun çalışmalarda yer aldım, Efstathiadou'nun da hocası olan Prof. Karl-Heinz Kaemmerling‘in sağlığında gerçekleştirdiği son ustalık sınıflarına aktif olarak katıldım. 


Bilgi ve birikimimi seçtiğim piyano öğrencilerimle paylaşmayı misyon edindim.

2013’ten bu yana İstanbul Teknik Üniversitesi Müzik İleri Araştırmalar Merkezi (MIAM) bünyesinde doktora çalışmalarına ve tez araştırmalarıma devam ediyorum. Her yıl anlatımlı solo resitallerde sevdiğim eserleri yorumluyorum. 


register as a fan for free
Register as a fan of "Birce Polat" and get the latest news via E-Mail.
 
 
 
 
register as a fan
After sending your data you will get an E-Mail where you can accept your subscription.

Short Profile

NamePolat, Birce
Born inTurkey, Asia
Home LocationIstanbul, Turkey
Main languageTurkish
Additional languages German,  English 
attended UniversitiesLuebeck Academy of Music Germany - Musikhochschule Lübeck - Istanbul Technical University Center for Advanced Studies in Music (MIAM)
Information
 
OK